11.02.2012.

www.awans-zawodowy.org

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji informatyki. Praca z tekstem - funkcje edytora tekstu WORD

Meni główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Polecane przez czytelników
Polecamy
Advertisement
Dodatki
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt
Konspekt lekcji informatyki. Praca z tekstem - funkcje edytora tekstu WORD Poleć znajomemu
Autor: Szymon Kaczmarkiewicz   
 

Views : 3948    

Favoured : 50

Tags : Publikacje nauczycieli, Konspekt lekcji, informatyka, funkcje, edytor, tekstu, WORD

Konspekt lekcji informatyki. Praca z tekstem - funkcje edytora tekstu WORD


Temat: Praca z tekstem - funkcje edytora tekstu WORD


CELE LEKCJI

Uczeń zna:
-    pojęcia: formatowanie, justowanie, akapit
-    operacje niezbędne przy redagowaniu tekstu
-    sposoby wykorzystania paska narzędzi i menu Format przy redagowaniu tekstu
-    zasady posługiwania się kursorem i Enterem przy operacjach edytorskich

Uczeń potrafi:
-    korzystać z wybranego edytora tekstu,
-    napisać tekst z zastosowaniem wybranych operacji,
-    formatować tekst, przy użyciu odpowiednich przycisków w pasku narzędzi lub z menu Format
-    wprowadzać zmiany w tekście
-    zapisać dokument w pliku na dyskietce.


Metody: pokaz wprowadzający do ćwiczeń
Pomoce: komputer, program tekstowy, przykładowe teksty

 

PRZEBIEG LEKCJI


1.    Czynności organizacyjne

a)    sprawdzenie obecności

b)    określenie celów lekcji

c)    przypomnienie podstawowych pojęć potrzebnych do lekcji

2.    Kierowanie procesem przyswajania nowych wiadomości i kształcenia umiejętności

-    uruchomienie komputera i otwarcie programu tekstowego Microsoft Word,

-    przypomnienie narzędzi pracy z programem tekstowym,

-    napisanie tekstu i wykonanie w nim podstawowych operacji edytorskich (wstawianie, kasowanie wyrazów) formatowanie zapisanego tekstu (zaznaczanie tekstu jako bloku, ustalenie stylu, rodzaju i rozmiaru czcionki, wyrównanie tekstu), zapisanie utworzonego tekstu na dyskietce.

-    zaznaczanie tekstu wybrana metodą (przy pomocy myszy lub klawiatury), zapisywanie utworzonego do katalogu utworzonego na dyskietce.

3. Kontrola i utrwalenie wiadomości i umiejętności
sformułowanie pytań związanych z celami lekcji.

 

Cytuj w artykule Preferowane Zapisz do del.icio.us

Users' Comments  RSS feed komentarz
 

Average user rating

   (0 głos)

 

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarz



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Zaloguj się





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 5 gości
Sondy
Czy wyniki egzaminu gimnazjalnego, powinny wpływać na ocenę szkoły?
 

Top!