11.02.2012.

www.awans-zawodowy.org

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji języka angielskiego. Second conditional - practice

Meni główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Polecane przez czytelników
Polecamy
Advertisement
Dodatki
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt
Konspekt lekcji języka angielskiego. Second conditional - practice Poleć znajomemu
 

Views : 2845    

Favoured : 51

Tags : Publikacje nauczycieli, Konspekty lekcji, Konspekt, lekcji, języka, angielskiego, język, angielski, Second conditional, practice

Bartosz Niedźwiecki

Temat: Second conditional – practice


Poziom: pre-intermediate / intermediate


Metody: praca z tekstem, praca w grupach, elementy metody problemowej


Cele lekcji: uczeń ćwiczy i utrwala poznaną w czasie ostatnich lekcji regułę gramatyczną w mowie i piśmie, ćwiczy mówienie w j. angielskim, współpracuje z kolegami w celu stworzenia krótkiego opowiadania

 

Przebieg lekcji:

1.    Rozgrzewka – Uczniowie tworzą zdania typu Second Conditional na podstawie rozdanych zadań na osobnych kartkach. 

 

1. I don’t do my homework.                a. I buy it.
2. I have a question.                         b. I watch it.
3. I like a CD.                                    c. I ask the teacher.
4. The computer doesn’t work.          d. I ask for help.
5. You do your homework.                e. I write a letter.

 

2.    Uczniowie zostają podzieleni na 4-5 osobowe grupy; w grupach tych wymyślają i kontynuują tworzenie „historii” rozpoczynającej się od drugiej części zdania (konsekwencji z poprzedniego zdania jest warunkiem w następnym) napisanego na tablicy przez nauczyciela, stosując przy tym utrwalaną konstrukcję Second Conditional.
Np.: If Johh wasn’t so shy, he would talk to Mary. If he talked to Mary, they...

 

3.    Po ok. 10min grupy dostają polecenie wymienienia się swoimi pracami i kontynuują historię stworzoną przez inną grupę.

4.    Grupy stosujące najciekawsze słownictwo i pomysły zostają odpowiednio ocenione.

Uwagi do lekcji:
Zadanie polegające na wspólnym wymyślaniu historii powinno wzbudzić w uczniach zaangażowanie, specyficzną radość i ożywienie. W czasie pracy należy umożliwić im korzystanie ze słowników i udzielenia wsparcia w tłumaczeniu trudniejszych ekspresji. Spore ożywienie i pozytywne zaskoczenie wprowadza również moment wymiany prac z innymi grupami. Powstają wówczas dość humorystyczne historie, a grupy angażują się jeszcze bardziej w celu stworzenia ciekawej i zabawnej historii.



Cytuj w artykule Preferowane Zapisz do del.icio.us

Users' Comments  RSS feed komentarz
 

Average user rating

   (0 głos)

 

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarz



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Zaloguj się





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 60 gości
Sondy
Czy wyniki egzaminu gimnazjalnego, powinny wpływać na ocenę szkoły?
 

Top!