11.02.2012.

www.awans-zawodowy.org

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI. Ćwiczenia w mnożeniu i dzieleniu ułamków dziesiętnych

Meni główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Polecane przez czytelników
Polecamy
Advertisement
Dodatki
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt
Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI. Ćwiczenia w mnożeniu i dzieleniu ułamków dziesiętnych Poleć znajomemu
Redaktor: Szymon Kaczmarkiewicz   
 

Views : 3879    

Favoured : 51

Tags : Publikacje nauczycieli, Konspekty lekcji, Konspekt, lekcji matematyki, Klasa VI

Szymon Kaczmarkiewicz

Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI

 


 Temat: Ćwiczenia w mnożeniu i dzieleniu ułamków dziesiętnych

Cele lekcji

Uczeń zna:

algorytmy mnożenia i dzielenia ułamków dziesiętnych sposobem pisemnym

Uczeń umie:

-    podać przykłady zastosowania poznanych algorytmów w życiu
-    mnożyć ułamki dziesiętne sposobem pisemnym
-    dzielić ułamki dziesiętne sposobem pisemnym

Metoda: pogadanka, ćwiczenia praktyczne


Pomoce: podręcznik, zeszyt ćwiczeń

PRZEBIEG LEKCJI

1.    Sprawdzenie obecności i podanie tematu
2.    Przypomnienie algorytmu dzielenia ułamków dziesiętnych sposobem pisemnym

 \quad\quad134,5\\\overline{\quad\quad673,5\div5}\\\underline{-5\quad}\\\quad\quad17\\\underline{-15 }\\\quad\quad\quad23\\ \quad\quad\underline{-20\quad}\\\quad\quad\quad=30 \\\quad\quad\quad\quad\underline{-30}\\\quad\quad\quad\quad\quad==

 

 \quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad211,71\\423,42\div0,2=\overline{4234,2\div2}\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\underline{-4\quad}\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad=2\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\underline{-2\quad}\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad3\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\underline{-2}\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad14\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\underline{-14\quad}\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad2\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\underline{-2\quad}\\\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad\quad=


3.    Uczniowie rozwiązują zadania 5.4 str. 21 z podręcznika oraz ćwiczenia 21 str. 13
4.    Zadanie pracy domowej: zadanie 5.7, 5.8 str. 22 oraz ćwiczenie 22 str. 13-14

 

 

Cytuj w artykule Preferowane Zapisz do del.icio.us

Users' Comments  RSS feed komentarz
 

Average user rating

   (0 głos)

 

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarz



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Zaloguj się





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 33 gości
Sondy
Czy wyniki egzaminu gimnazjalnego, powinny wpływać na ocenę szkoły?
 

Top!