11.02.2012.

www.awans-zawodowy.org

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI. Obliczanie, jakim procentem jednej liczby jest druga liczba

Meni główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Polecane przez czytelników
Polecamy
Advertisement
Dodatki
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt
Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI. Obliczanie, jakim procentem jednej liczby jest druga liczba Poleć znajomemu
 

Views : 867    

Favoured : 37

Tags : Publikacje nauczycieli, Konspekty, lekcji, Konspekt, matematyki, Klasa VI, matematyka

Szymon Kaczmarkiewicz

Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI

 





Temat: Obliczanie, jakim procentem jednej liczby jest druga liczba

Cele lekcji

 

Uczeń zna:
- pojęcie procentu

Uczeń rozumie:
-    potrzebę stosowania procentu


Uczeń umie:
-    obliczać jakim procentem jednej liczby jest druga liczba


Metody: pogadanka, ćwiczenia


Pomoce: podręcznik, ćwiczenie

 

PRZEBIEG LEKCJI

1.    Sprawdzenie obecności i podanie tematu
2.    Obliczanie jakim procentem jednej liczby jest druga liczba


Aby obliczyć ile procent jednej liczby jest stanowi druga liczba, należy:

-    wyznaczyć iloraz tych liczb
-    obliczony stosunek wyrazić w procentach
PRZYKŁAD

W klasie pierwszej jest 25 uczniów, w tym 12 dziewcząt. Jaki procent wszystkich uczniów stanowią dziewczęta?

\frac{12}{25}\quad\cdot\quad100%\quad=\quad48%


Uczniowie wykonują zadania 5.1, 5.2 i 5.3 str. 54 z podręcznika

3. Zadanie pracy domowej: ćwiczenie. 15 str. 24

Cytuj w artykule Preferowane Zapisz do del.icio.us

Users' Comments  RSS feed komentarz
 

Average user rating

   (0 głos)

 

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarz



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Zaloguj się





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 30 gości
Sondy
Czy wyniki egzaminu gimnazjalnego, powinny wpływać na ocenę szkoły?
 

Top!