11.02.2012.

www.awans-zawodowy.org

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI.Zaokrąglanie ułamków dziesiętnych

Meni główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Polecane przez czytelników
Polecamy
Advertisement
Dodatki
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt
Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI.Zaokrąglanie ułamków dziesiętnych Poleć znajomemu
 

Views : 2349    

Favoured : 43

Tags : Publikacje nauczycieli, Konspekty lekcji, Konspekt, lekcji, matematyki. Klasa VI

Szymon Kaczmarkiewicz

Konspekt lekcji matematyki. Klasa VI

 


 


Temat: Zaokrąglanie ułamków dziesiętnych

Cele lekcji

 

Uczeń zna:
sposób zaokrąglania ułamków dziesiętnych

Uczeń rozumie:
-    potrzebę zaokrąglania liczb

Uczeń umie:
-    zaokrąglać liczby do danego rzędu
-    zaokrąglać liczby o rozwinięciu dziesiętnym nieskończonym okresowym do danego rzędu


Metoda: wyjaśniająca, ćwiczenia praktyczne

Pomoce: podręcznik, zeszyt ćwiczeń

 

PRZEBIEG LEKCJI

1.    Sprawdzenie obecności oraz podanie tematu
2.    Zaokrąglanie ułamków
Jeśli liczba jedności jest równa 5 lub większa od 5, to zaokrąglamy w górę. Jeśli jest mniejsza od 5, to cyfra zostaje taka sama.

0,1\quad\quad\quad454,22\approx 454,2\\0,1\quad\quad\quad835,87\approx 835,9\\0,01\quad\quad 432,814\approx 432,81

3.    Uczniowie rozwiązuj ą zadania 7.1, 7.2 i 7.3 str. 30-31
4.    Następnego dnia pogłębiamy wiadomości na podstawie
5.    Zadanie pracy domowej: ćwiczenie 28 i 29 str. 16

Cytuj w artykule Preferowane Zapisz do del.icio.us

Users' Comments  RSS feed komentarz
 

Average user rating

   (0 głos)

 

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarz



mXcomment 1.0.9 © 2007-2012 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Zaloguj się





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 44 gości
Sondy
Czy wyniki egzaminu gimnazjalnego, powinny wpływać na ocenę szkoły?
 

Top!