09.03.2010.

www.awans-zawodowy.org

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji. Gry zespołowe Piłka Ręczna (dziewczęta).

Meni główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Polecane przez czytelników
Polecamy
Advertisement
Dodatki
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt
Konspekt lekcji. Gry zespołowe Piłka Ręczna (dziewczęta). Drukuj Poleć znajomemu
Oceny: / 3
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Marzena Z-B   
 

Views : 2393    

Favoured : 26

Tags : Konspekt lekcji, piłka ręczna, obwód ćwiczebny, gimnazjum


KONSPEKT LEKCJI GRY ZESPOŁOWE PIŁKA RĘCZNA
(I klasa gimnazjum)

Liczba dziewcząt: 20
Czas: 45 minut

Miejsce: sala gimnastyczna

TEMAT: Piłka ręczna - Doskonalenie podań i chwytów, kozłowanie slalomem.

CELE OPERACYJNE:

Motoryka:            - uczeń rozwija moc, siłę, sprawność specjalną
                              - wzmacnia mięśnie nóg i ramion

Umiejętności:    - dziewczęta potrafią postępować indywidualnie w ataku i obronie,
                                rozwiązywać fragmenty gry 2x1

Wiadomości:      - potrafią odróżnić pojęcia sprawność ogólna, a specjalna w piłce ręcznej

Przybory:  piłki do piłki ręcznej, szarfy, stojaki, stoper, drążek, ławeczka gimnastyczna,
                    kółka ringo, piłki tenisowe.




Metoda: obwodwo - stacyjna

I. Część wstępna
   
     1.  Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć.

          - Zbiórka w szeregu - sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć (marsz w rzędzie).
   
    2.  Motywacja do zajęć.  

          - Podanie tematu lekcji, celów i sposobu organizacji zajęć (zwarta grupa).

          - Co to jest sprawność  ogólna i sprawność specjalna  w piłce ręcznej
   
    3. Rozgrzewka, psychomotoryka, profilaktyka.

          - Zabawa ożywiająca - "Berek z kozłowaniem piłki"  (pobranie piłek, dwa berki).

          - Pozycja wyjściowa - w rozkroku,  piłka w prawej ręce - "zataczaj piłką jak największe koła" -
            zmiana ręki
            (metoda bezpośredniej celowości ruchu).

          - Pozycja wyjściowa - w rozkroku, ręce w górze z piłką w dłoniach - skłon w przód dotknięcie piłką
            lewej stopy wyprost skłon w przód dotknięcie piłką prawej stopy
            (metoda bezpośredniej celowości ruchu).
   
          - Pozycja wyściowa - postawa, w dłoniach piłka przed sobą - szybkie naprzemienne  dotykanie
             kolanem piłki (metoda bezpośredniej celowości ruchu).

          - Pozycja wyściowa - postawa, w dłoniach piłka przed sobą - "wyrzuć piłkę w górę dotknij dłońmi
            podłogi, wstań, chwyć piłkę" (metoda bezpośredniej celowości ruchu).

          - Pozycja wyjściowa - siad prosty, piłka między stopami - "unieś nogi i zataczaj nimi
            jak najwieksze koła"  (metoda bezpośredniej celowości ruchu).
      
          - Pozycja wysciowa - postawa piłka z tyłu w wyprostowanych rękach - "rzuć piłkę między
            nogami tak abyś mógł ją chwycić z przodu" (metoda bezpośredniej celowości ruchu).

          - Pozycja wyjściowa - rozsypka - "kozłując piłkę staraj się wybić ją kozłującej koleżance,
            chroń swoją" (metoda bezpośredniej celowości ruchu).

          - Trójki na całym boisku - wyznaczona dwójka podaje między sobą piłkę, trzecia stara się im
             w tym przeszkodzić ( jedna piłka na trójkę).

II. Część główna

     1. Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności, rozwijanie zdolnosci twórczych.

          - Rozwijanie osobwości i doskonalenie umiejętności w obwodzie ćwiczebnym.

          - Przygotowanie stanowisk zgodnie z instrukcją prowadzącego. (podział klasy na pary ćwiczebne).

          - Pokaz i omówienie sposobu wykonywania ćwiczęń na stanowiskach (2 minty, po wykonaniu
            zadania siad  skrzyżny, na każdym  stanowisku ćwiczenie wykonywane jest dwukrotnie,
            pierwsze ćwiczenie 30 s przerwa 20 s. ,  drugie ćwiczenie  20  s.  przerwa  30  s. 
            po  czym  zmiana  stanowisk)


          OBWÓD ĆWICZEBNY:
         
          S1:
Pozycja wyjściowa - ustawienie twarzą do siebie w odległości 4 m podawanie piłki
                 do partnera w trakcie  poruszania się ww przód i w tył.

         S2: Pozycja wyjściowa - zwis nachwytem na drążku (wysokość 2 metry) - podciąganie ugiętych
                nóg do latki piersiowej

         S3: Przeskoki na d owróconą  ławeczką  gimnastyczną .  (lądowanie na obu obu  nogach
                jest  jednoczesnm odbiciem)
      
          S4: Kozłowanie piłki slalomem między trzema stojakami tam i z powrotem (zmiana ręki
                 podczas kozłowania)
    
          S5: Stojąc naprzeciw ściany z maksymalną siłą rzucamy piłkę o ścianę  (do wysokości 2 metrów),
                 druga koleżanka chwyta piłkę i powtarza ćwiczenie
      
          S6: Pozycja wyjściowa - 12 metrów od bramki kozłowanie piłki zakończone rzutem  do bramki.
                 (rzut dowolnym sposobem)
      
          S7: Pozycja wyjściowa - pozycja startowa wysoka naprzeciw siebie za linią startu, na sygnał
                 bieg po piłeczkę zabranie jej, powrót i ułożenie jej w kółku ringo.
                (ćwiczenie w parach ,,sadzenie ziemniaków")
         
                (cały obwód ćwiczebny czas 15 minut)

               -  Pozycja wyjściowa - trójka - rozegranie fragmentu gry 3x2. (taktyka gry czas 5 minut)
     
               - Gra szkolna. (przepisy czas 6 minut)

III. Część końcowa

                - Praca z rozluźnieniem nóg - wspięcie na palce (w rzędzie).

    1. Czynności organizacyjne i wychowawcze  
                
                - Wyróżnienie najlepszej dwójki w obwodzie ćwiczebnym.

               - Omówienie gry pod wzgledem przewagi liczebnej
    
     2. Nastawienie uczniów do samodzelnej pracy.

              - Jak rozwijać sprawność  ogólną  aby  być  lepszą  piłkarką  ręczną.
       
             - Zbiórka i pożegnanie





Cytuj w artykule Preferowane Zapisz do del.icio.us

Users' Comments  RSS feed komentarz
 

Average user rating

   (0 głos)

 

Żaden komentarz nie wystawiony

Dodaj swój komentarz



mXcomment 1.0.9 © 2007-2010 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Zaloguj się





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Odwiedza nas 14 gości
Sondy
Czy wyniki egzaminu gimnazjalnego, powinny wpływać na ocenę szkoły?
 

Top!