< Awans Zawodowy Nauczyciela, Plan Rozwoju Zawodowego - Konspekt lekcji. Alles versteckt - wir spielen.
21.11.2008.

Awans Zawodowy Nauczyciela, Plan Rozwoju Zawodowego

Advertisement
Start arrow Publikacje nauczycieli arrow Konspekty lekcji arrow Konspekt lekcji. Alles versteckt - wir spielen.

Menu główne
Start
Prasówka
Przepisy Prawne
Publikacje nauczycieli
Nauczyciel stażysta
Nauczyciel kontraktowy
Nauczyciel mianowany
Nauczyciel dyplomowany
Forum
Księgarnia Awansu
Polecamy
Różności
FAQ
Archiwum
Download
Mapa Strony
Kontakt


Profesjonalne statystyki www







Konspekt lekcji. Alles versteckt - wir spielen. Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Karolina Pośpiech   
14.06.2008.
KONSPEKT LEKCYJNY
ZAŁOŻENIA OGÓLNE:
1. Typ szkoły: gimnazjum
2. Poziom nauczania:

- klasa: trzecia
- liczba godzin tygodniowo: trzy

3. Data: 14.12.2005r.
4. Czas trwania jednostki lekcyjnej: 45 minut
5. Temat lekcji: Alles versteckt - wir spielen.
6. Cele jednostki lekcyjnej:
A) ogólne: utrwalenie materiału leksykalnego dotyczącego określania lokalizacji przedmiotów,
B) szczegółowe:
- uczeń zna: - materiał leksykalny dotyczący mebli i sprzętów domowych,
- przyimki lokalizacji łączące się z celownikiem i biernikiem,
- odmianę rodzajnika określonego w wyżej wymienionych
przypadkach,
- czasowniki typu: liegen/legen (leżeć/kłaść), stehen/stellen
(stać/postawić),

- uczeń potrafi: - tworzyć i stosować ściągnięte formy przyimków (np. ins, am),
- poprawnie odmienić rodzajnik określony,
- stosować rzeczowniki w zdaniu we właściwym przypadku,
- poprawnie budować zdania i tworzyć pytania,
- uczeń umie: - określić lokalizację różnych przedmiotów oraz ich położenie
względem siebie,
- zdobyć informacje dotyczące miejsca położenia rzeczy,
- zapytać o położenie konkretnych przedmiotów.

7. Pomoce, materiały dydaktyczne: koperty z rysunkami i podpisami, ilustracje pomieszczeń, karty do gry z zeszytu ćwiczeń i przedmioty widniejące na losach (przybory szkolne, słownik, piłka, kwiatek, maskotka, zegarek)
8. Techniki pracy lekcyjnej: praca indywidualna, praca w parach, praca w klasie, loteria obrazkowa, ćwiczenia w zadawaniu pytań.


PRZEBIEG LEKCJI:
1. Faza wstępna:
- powitanie klasy,
- sprawdzenie listy obecności,
- zapisanie tematu zajęć.

2. Faza powtórzeńiowa:
- przypomnienie wiadomości o przyimkach lokalizacji (każda para otrzymuje zestaw
obrazków i podpisów do nich. Zadaniem uczniów jest dopasowanie rysunku do
zdania. Wygrywa ta osoba, która popełni jak najmniej błędów).

3. Część utrwalająca materiał:
- na tablicy zostają zawieszone dwie ilustracje pomieszczeń, które różnią się między
sobą kilkoma szczegółami. Zadaniem uczniów podzielonych na 4-osobowe grupy
jest dostrzeżenie różnic między obydwoma obrazkami i sformułowanie wypowiedzi
w języku niemieckim. Jednorazowo można podać tylko jeden szczegół, aby każda grupa miała szansę wypowiedzenia się. Ten zespół, który znajdzie i wyrazi w języku obcym najwięcej różnic zostaje zwycięzcą. Gra kształci umiejętność kreatywnego stosowania znanego materiału leksykalnego (w tym wypadku opisu pokoju i lokalizacji przedmiotów).

- w kolejnej zabawie, której celem jest zadawanie pytań, aby odgadnąć miejsce ukrycia przedmiotu bierze udział cała klasa. Jeden z uczniów opuszcza na moment pomieszczenie, a w tym czasie inna osoba chowa jego zeszyt. Zadaniem ucznia po powrocie do klasy jest odgadnięcie miejsca ukrycia zeszytu poprzez zadawanie pytań. Muszą one jednak być w taki sposób sformułowane, aby można było udzielić na nie odpowiedzi twierdzącej lub przeczącej. Pytania (maksymalnie 10) mogą być kierowane do całej klasy lub do poszczególnych uczniów. Osoba, która odgadnie lokalizację własnego zeszytu może wyznaczyć następcę na swoje miejsce i gra zaczyna się od początku.

- temat zajęć „Alles versteckt" (Wszystko ukryte) jest nazwą kolejnej gry, do której zostają wykorzystane karteczki z zeszytu ćwiczeń. Dodatkowo w widocznym miejscu nauczyciel kładzie przedmioty, które widnieją na poszczególnych karteczkach. Każdy uczeń losuje jedną z nich. Następnie nauczyciel wymienia kolejno nazwy zgromadzonych na biurku rzeczy. Osoba, która usłyszała nazwę wylosowanego przedmiotu, podchodzi do stolika, bierze go do ręki i wykonuje polecenie nauczyciela (np. Połóż piórnik na parapecie). Gdy każdy uczeń ukryje już swój przedmiot, nauczyciel pyta się o lokalizacje danej rzeczy (np. Gdzie leży piórnik?). Ćwiczenie to utrwala użycie przyimków miejsca z celownikiem i biernikiem oraz doskonali umiejętność rozumienia ze słuchu.

4. Podsumowanie lekcji:
- ocenienie aktywności uczniów na lekcji,
- ewaluacja zajęć.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Publikacje Nauczycieli
Plan rozwoju zawodowego nauczyciela matematyki









Plan rozwoju zawodowego





Magdaleny Jarczewskiej
nauczyciela mianowanego
ubiegającego się o stopień nauczyciela dyplomowanego



września 2006r.   - 31 maja 2009r
 

Konspekt lekcji. Befehle - ćwiczenia z użyciem trybu rozkazującego
KONSPEKT LEKCYJNY
ZAŁOŻENIA OGÓLNE:

1.Typ szkoły: gimnazjum
2. Poziom nauczania:
  • klasa: druga
  • liczba godzin tygodniowo: trzy
3. Data: 12.11.2003r.
4. Czas trwania jednostki lekcyjnej: 45 minut
5. Temat lekcji: Befehle - ćwiczenia z użyciem trybu rozkazującego.
6. Cele jednostki lekcyjnej:
A) ogólne: kształcenie umiejętności wydawania poleceń lub próśb poprzez użycie trybu
rozkazującego,
B) szczegółowe:
  • uczeń zna:
- zasady tworzenia trybu rozkazującego,
- zaimki osobowe, dla których używa się trybu rozkazującego,
- słowa przekształcające polecenie w prośbę,
  • uczeń potrafi:
- utworzyć formy trybu rozkazującego od podanych czasowników,
- rozróżnić, dla której osoby zostało wydane polecenie lub prośba,
- rozwiązać poprawnie krzyżówkę, której hasła są formami trybu rozkazującego,
  • uczeń umie:
- wydać polecenie lub prośbę swojemu rozmówcy,
- wykonać zadania, które usłyszał,
- stosować tryb rozkazujący w praktycznych sytuacjach.

7. Pomoce, materiały dydaktyczne: kserokopie z krzyżówką, kartki z utworzonymi formami trybu rozkazującego, karteczki-losy, plansze obrazkowe.
8. Techniki pracy lekcyjnej: praca indywidualna, praca w grupach, odgrywanie scenek, rozwiązywanie krzyżówki.



 

Kontrola i ocena w wychowaniu fizycznym

W każdym procesie dydaktyczno – wychowawczym zachodzi potrzeba oceny wyników działania. W wychowaniu fizycznym nie jest łatwa, ponieważ przedmiot ten zakłada kształtowanie tak wartości humanistycznych ucznia jak też biologicznych cech jego organizmu. W ocenie nie należy zapominać o jej indywidualizacji, gdyż w dużej mierze u ucznia występują w rozwoju uwarunkowania genetyczne. Specyfika oceniania wynika dodatkowo ze zróżnicowania uczniów danej klasy pod względem wieku biologicznego i sprawności psychofizycznej, niejednolitych zainteresowań i potrzeb ruchu.


 



 

Konspekt lekcji. Gimnastyka korekcyjna

Konspekt lekcji z gimnastyki korekcyjnej


Temat: Usprawnienie gorsetu mięśniowego metodą obwodowo - stacyjną.


Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna.
Czas trwania: 45 minut
Liczba ćwiczących: 12 osób
Wiek ćwiczących: dzieci starsze
Przyrządy: drabinki, ławeczki, laski, woreczki, kocyki

Cele: Wzmocnienie gorsetu mięśniowego – wyrabianie nawyku prawidłowej postawy.


 

Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego
Znajdziesz tutaj cały tekst sprawzdoania z z relizacji planu zawodwego naczyciela w-f. Tekst planu rozwoju zawodowego którego to sprawozdanie dotyczy znajdziesz tutaj.

Miłej lektury Marzena Zel - Budzanowska.

Cały artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

 

Opis i analiza rozpoznawania i rozwiązywania problemu wychowawczego.













Znajdziesz tutaj opis i analizę przypadku rozpoznania i rozwiązania problemu wychowawczego. Tekst planu rozwoju zawodowego, w który wymagał opracowania takiego opisu i analizy znajdziesz
tutaj.

Miłej lektury Marzena Zel - Budzanowska.



Cały artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników. 
 

Konspekt lekcji. Gry zespołowe Piłka Ręczna (dziewczęta).
KONSPEKT LEKCJI GRY ZESPOŁOWE PIŁKA RĘCZNA
(I klasa gimnazjum)

Liczba dziewcząt: 20
Czas: 45 minut

Miejsce: sala gimnastyczna

TEMAT: Piłka ręczna - Doskonalenie podań i chwytów, kozłowanie slalomem.

CELE OPERACYJNE:

Motoryka:            - uczeń rozwija moc, siłę, sprawność specjalną
                              - wzmacnia mięśnie nóg i ramion

Umiejętności:    - dziewczęta potrafią postępować indywidualnie w ataku i obronie,
                                rozwiązywać fragmenty gry 2x1

Wiadomości:      - potrafią odróżnić pojęcia sprawność ogólna, a specjalna w piłce ręcznej

Przybory:  piłki do piłki ręcznej, szarfy, stojaki, stoper, drążek, ławeczka gimnastyczna,
                    kółka ringo, piłki tenisowe.



 

Plan wychowawczy dla klasy VI szkoły podstawowej

Plan wychowawczy dla klasy VI szkoły podstawowej



 

Plan wychowawczy III klasy liceum

PLAN WYCHOWAWCZY KLASY III A L.O.

I KSZTAŁTOWANIE OBYWATELA, POLAKA, EUROPEJCZYKA

1 .Pielęgnujemy tradycje, kształtujemy postawy patriotyczne.
  • -    Współudział w akademii z okazji Święta Niepodległości                   - listopad
  • -    Współudział w akademii z okazji Święta 3 Maja                                   - maj


2. Jesteśmy Europejczykami!
  • -    Wymiana młodzieży z Dannenbergu                                                        - wrzesień
  • -    Wymiana młodzieży z Kopenhagi                                                             - październik
  • -    Święto Europejczyka                                                                                   - czerwiec

 
 

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela języka niemieckiego








PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO



Przygotowany w związku z ubieganiem się o stopień nauczyciela mianowanego w okresie
od 01. września 2003r. do 31. maja 2006r.


Stażysta: mgr Karolina Pośpiech
Opiekun stażu: mgr Małgorzata Pokój


 

Zapobieganie i przeciwdziałanie wadom postawy u dzieci.





Szkolenie dla rodziców przeprowadzone w dniu 20.09.2004 r
w Zespole Szkół w Zadzimiu

 

Temat: ,, Zapobieganie i przeciwdziałanie wadom postawy u dzieci ”.

 

Adresat: rodzice uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

 


 

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela języka polskiego







PLAN ROZWOJU ZAWODOWEGO

REALIZOWANY W OKRESIE 01.09.2002 – 31.05.2005




 

Plan rozwoju zawodowego nauczyciela wf










Plan rozwoju zawodowego

mgr Marzeny Zel, nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Zadzimiu ubiegającego się o stopień awansu zawodowego Nauczyciela Dyplomowanego.
Okres odbywania stażu – od 1 września 2003r. do 31 maja 2006r.
Podstawą opracowania Planu Rozwoju Zawodowego jest:
  • –   Rozporządzenie MEN z 3 sierpnia 2000r. w sprawie uzyskania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (DzU nr 70,  poz.   825)
  • –    Statut Szkoły
  • –    Program Rozwoju Szkoły
  • –    Program Wychowawczy Szkoły

 

Konspekt ćwiczeń dla pleców okrągło - wklęsłych. Dzieci starsze

Konspekt ćwiczeń dla pleców okrągło – wklęsłych


Wada: Plecy okrągło - wklęsłe
Metoda: zadaniowo ścisła, zabawowa klasyczna
Wiek: Dzieci starsze
Przybory: krążki, woreczki
Miejsce: sala gimnastyczna
Czas: 45 minut

Zadania: Ćwiczenie obręczy barkowej (likwidacja przykurczów), ćwiczenia mięśni grzbietu, wydłużające odcinek lędźwiowy, ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha, ćwiczenia mięśni pośladkowych (ustawienie miednicy).

Cele:
  • - postępowanie indywidualne i dokładność w wykonywaniu ćwiczeń.
  •  - potrzeba wysiłku fizycznego i odpoczynku przy ćwiczeniach korygujących wadę,
  • - współuczestnictwo przy organizacji lekcji.

Forma pracy: zbiorowa jednolita.


 

Scenariusz uroczystości z okazji Święta Niepodleglości

SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 12 XI 2002


Nie było Polski przez 123 lata na kartach Europy. A jednak udało się nam „wybić na niepodległość". I Polska nie była już tylko wspomnieniem dawnej świetności, marzeniem o wolności, stała się prawdą. Jaką? Jaka jesteś, Polsko?

„Polska to jest wielka rzecz" twierdził S. Wyspiański w „Weselu", „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek"- mawiał z kolei C. K. Norwid.

A może Polski szukać: „ Śród takich pól nad brzegiem ruczaju, Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju," gdzie „stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany; świeciły się z daleka pobielane ściany, tern bielsze, że odbite od ciemnej zieleni topoli, co go bronią od wiatrów jesieni."?
A.    Mickiewicz:„Pan Tadeusz"


 

Program autorski - UKS
Program autorski z piłki koszykowej przeznaczony jest dla trzeciego etapu kształcenia i wychowania, czyli dla gimnazjum. Według założeń programu zajęcia prowadzone będą z dziewczętami na zajęciach pozalekcyjnych w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.



 

Konspekt lekcji języka polskiego w kl II LO

                 KONSPEKT  LEKCJI  JĘZYKA  POLSKIEGO  W  KL. II  LO



 TEMAT:  ROMANTYZM – SĄD  NAD  EPOKĄ. ANALIZA  RÓŻNYCH  TEKSTÓW  KULTURY.

 CELE:

  • -    Stworzenie syntetycznego obrazu epoki.
  • -    Analiza rożnych teksów kultury; literackiego, plastycznego i muzycznego.
  • -    Formułowanie argumentów i kontrargumentów w dyskusji.
  • -    Wnioskowanie, ocena epoki.   

 METODY:

                Elementy wykładu, praca w parach, problemowa, praca z tekstem, dyskusja

 ŚRODKI  DYDAKTYCZNE:

                Podręcznik „Barwy epok” – fragment „Korespondencja sztuk”, „Tratwa Meduzy”
                Gericoult dostępna: www.abcgallery.com,  nagranie fragmentu Symfonii
                Fantastycznej” Berlioza


 
 

Test sprawdzający znajomość utworów III LO

TEST SRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ UTWORÓW Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ DLA UCZNIÓW KLAS III L.O.

1.    O kim mowa?
-    Przykuto go do skał Kaukazu ........................................................................................................                       
-    Wyłoniła się z piany morskiej .......................................................................................................   
-    Zawstydzili się, gdy zobaczyli, że są nadzy .................................................................................  
-    Uważał, że wszystko jest marnością. ..........................................................................................
-    Nienawidziła go Hera, kochała Dejanira ....................................................................................
 
2.    Podaj znaczenie przenośne podanych poniżej związków frazeologicznych:
-    pięta Achillesa ..................................................................................................................................
-    hiobowe wieści ................................................................................................................................
-    manna z nieba ..................................................................................................................................
-    salomonowy wyrok ..........................................................................................................................
-    stajnia Augiasza ...............................................................................................................................
-    wieża Babel .......................................................................................................................................
-    wdowi grosz ......................................................................................................................................

 

Konspekt lekcji. Alles versteckt - wir spielen.
KONSPEKT LEKCYJNY
ZAŁOŻENIA OGÓLNE:
1. Typ szkoły: gimnazjum
2. Poziom nauczania:

- klasa: trzecia
- liczba godzin tygodniowo: trzy

3. Data: 14.12.2005r.
4. Czas trwania jednostki lekcyjnej: 45 minut
5. Temat lekcji: Alles versteckt - wir spielen.
6. Cele jednostki lekcyjnej:
A) ogólne: utrwalenie materiału leksykalnego dotyczącego określania lokalizacji przedmiotów,
B) szczegółowe:
- uczeń zna: - materiał leksykalny dotyczący mebli i sprzętów domowych,
- przyimki lokalizacji łączące się z celownikiem i biernikiem,
- odmianę rodzajnika określonego w wyżej wymienionych
przypadkach,
- czasowniki typu: liegen/legen (leżeć/kłaść), stehen/stellen
(stać/postawić),

- uczeń potrafi: - tworzyć i stosować ściągnięte formy przyimków (np. ins, am),
- poprawnie odmienić rodzajnik określony,
- stosować rzeczowniki w zdaniu we właściwym przypadku,
- poprawnie budować zdania i tworzyć pytania,
- uczeń umie: - określić lokalizację różnych przedmiotów oraz ich położenie
względem siebie,
- zdobyć informacje dotyczące miejsca położenia rzeczy,
- zapytać o położenie konkretnych przedmiotów.

7. Pomoce, materiały dydaktyczne: koperty z rysunkami i podpisami, ilustracje pomieszczeń, karty do gry z zeszytu ćwiczeń i przedmioty widniejące na losach (przybory szkolne, słownik, piłka, kwiatek, maskotka, zegarek)
8. Techniki pracy lekcyjnej: praca indywidualna, praca w parach, praca w klasie, loteria obrazkowa, ćwiczenia w zadawaniu pytań.

 

Konspekt zajęć otwartych z języka polskiego

KONSPEKT ZAJĘĆ OTWARTYCH Z JĘZYKA POLSKIEGO

 PRZEPROWADZONYCH

 DLA UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

(2 godz. lekcyjne)

 

TEMAT: SZTUKA PREZENTACJI – SYMULACJA USTNEGO EGZAMINU 

               MATURALNEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO.

 CELE ZAJĘĆ:

- Sprawne przeprowadzenie prezentacji multimedialnej.
- Właściwe korzystanie z różnych źródeł informacji.
- Poprawne pod względem językowym wyrażanie swoich myśli.
- Ugruntowanie umiejętności prowadzenia dyskusji dotyczącej prezentowanych tematów.
- Aktywne słuchanie.
- Wspólna analiza mocnych i słabych stron wypowiedzi uczniów.
- Prezentowanie nie tylko tematu, lecz także samego siebie.

 
 METODY:

  Ćwiczenia praktyczne, elementy wykładu, dyskusja, rozmowa nauczająca


 

Konspekt lekcji. Gry i zabawy - UNIHOC kl 5.
Konspekt lekcji. Gry i zabawy - UNIHOC kl 5.

Liczba dzieci - 12
Czas - 45 minut.

Temat: Posługiwanie się kijem - "unihoc" i prowadzenie piłki w formie zabawowej.

Cele operacyjne:

Motoryka:          - rozwijanie zwinności i szybkości
                            - wzmocnienie mięśni nóg i ramion
                            - zwiększenie ruchomości obręczy barkowej

Umiejętnosci:   - uczeń potrafi posługiwać się kijem "UNIHOC'A"
                            - uczeń potrafi przekazywać piłeczkę w prowadzeniu otwartym,
                              ewentualny strzał na bramkę
                            - uczeń potrafi wykonać ćwiczenia kształtujące zwinność i
                              szybkość

Wiadomości:     - uczeń zna zasady bezpieczeństwa w grze w unihoc'a
                             - uczeń zna zasady współzawodnictwa sportowego.

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Przybory:        - 6 pachołków,
                        - 12 kijów unihoc'a
                        - 12 piłeczek,
                        - tablica,
                        - kreda,
                        - bramki,
                        - ławeczki gimnastyczne


 

Konspekt lekcji. Welche Worter sind das? - rzeczowniki złożone.
KONSPEKT LEKCYJNY

1. Typ szkoły: gimnazjum
2. Poziom nauczania:
- klasa: pierwsza
- liczba godzin tygodniowo: trzy

3. Data:01.04.2004r.
4. Czas trwania jednostki lekcyjnej: 45 minut
5. Temat lekcji: Welche Worter sind das? - rzeczowniki złożone.
6. Cele jednostki lekcyjnej:
A) ogólne: umiejętność tworzenia liczebników złożonych,
B) szczegółowe:
- uczeń zna: - zasady tworzenia i tłumaczenia
rzeczowników złożonych,
- rodzajniki określone,
- uczeń potrafi: - tworzyć przykład rzeczownika
złożonego,
- wskazać części składowe rzeczownika
złożonego,
- dopasować właściwy rodzajnik do
rzeczownika,
- uczeń umie: - korzystać ze słownika
dwujęzycznego,
- rozwiązać zagadki leksykalne,
- wyciągać wnioski na podstawie przykładów.

7. Pomoce, materiały dydaktyczne: kserokopie z zagadkami, czyste kartki formatu A4, koperty z zestawami ilustracji, słowniki dwujęzyczne.
8. Techniki pracy lekcyjnej: praca indywidualna, praca w grupach, ćwiczenia utrwalające tworzenie rzeczowników złożonych.


 

Opis i analiza rozpoznawania i rozwiązywania problemu edukacyjnego













Znajdziesz tutaj opis i analizę przypadku rozpoznania i rozwiązania problemu edukacyjnego. Tekst planu rozwoju zawodowego, w który wymagał opracowania takiego opisu i analizy znajdziesz
tutaj.

Miłej lektury Marzena Zel - Budzanowska.


Cały artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
 

Konspekty lekcji. Gimnastyka korekcyjna. Plecy okrągło-wklęsłe

Konspekt lekcji.


Temat: Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu i mięśnie brzucha.

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna.
Czas trwania: 45 minut
Liczba ćwiczących: 12 osób
Wiek ćwiczących: dzieci starsze
Przyrządy: kocyki, laski, piłki lekarskie, piłki do siatkówki, lustro

Cele:   - postępowanie indywidualne i w zespołach dwójkowych,
            - potrzeba wysiłku fizycznego i odpoczynku przy ćwiczeniach korygujących,
            - współuczestnictwo w organizacji lekcji.

 

Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego - język polski

Znajdziesz tutaj cały tekst sprawozdania z z realizacji planu zawodowego nauczyciela języka polskiego. Tekst planu rozwoju zawodowego którego to sprawozdanie dotyczy znajdziesz tutaj.


Miłej lektury Elżbieta K.


Cały artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.






SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PLANU ROZWOJU ZAWODOWEGO



Okres stażu to dla mnie czas realizacji zaplanowanych zadań, przygotowania dokumentacji, również czas refleksji nad pracą nauczyciela, jej jakością. Założone na początku stażu cele udało mi się zrealizować, a ich efekty przedstawię w sprawozdaniu.


 
Logowanie





Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Gościmy
Sondy
Czy zamierzasz poprzeć aktywnie strajk nauczycieli we wrześniu?
 

Top!
-